Тенденції ринку нерухомості Аланії

Icon
Photo

Сьогодні в Туреччині увага з боку покупців прикута до ринку нерухомості Аланії - саме цей курорт зараз максимально популярний серед покупців турецьких квадратних метрів.

Аланія входить до провінції Анталія і протягом багатьох років зарекомендувала себе як великий турецький курорт, куди приїздять не лише туристи з усього світу для проведення своїх відпусток, а й покупці нерухомості, які бажають мати тут свою дачу і вигідно вкласти кошти в купівлю житла. Завдяки такій популярності населення курорту в звичайний час складає 300 000 осiб, в літній сезон збільшується в три рази, до 1 млн. мешканців.

Ринок нерухомості Аланії

За останні десять років Аланія зробила гігантський за мірками провінційного містечка стрибок у розвитку - і зараз можна сміливо казати, що єдиним параметром, в якому цей курорт все ще поступається Анталії, це кількість торгово-розважальних центрів. До того ж цей показник далеко не для всіх вважається перевагою - комусь навпаки хочеться більш спокійної інфраструктури. Рівень транспортної доступності (аеропорт Газіпаша), соціальної інфраструктури, освітніх установ Аланії сьогодні нітрохи не поступається Анталії.

Завдяки своєму унікальному розташуванню між морем і горами ринок нерухомості Аланії сьогодні пропонує об'єкти, які знаходяться набагато ближче до води, ніж в Анталії. Чимало комплексів віддалені від моря лише на 100-500 метрiв, при цьому ціни на нерухомiсть в Аланії на 20-30% нижче, ніж в Анталії, де вони вже досягли свого піку.

Сьогоднішня Аланія - це регіон, що динамічно розвивається, тому ціни ще залишаються на доступному рівні, але знаходяться в процесі постійного зростання. Таким чином, покупці нерухомості Аланії мають всі підстави для того, щоб бути впевненими, що пізніше їх власність стане ще більш привабливою з інвестиційної точки зору.

Нерухомость Аланії

Райони Аланії

До міського округу Аланія, крім самого міста, також відносяться приміські курортні райони: на захід від Аланії розташовані Конакли, Авсаллар, Окурджалар, Інджекум, а на схід знаходяться Оба, Тосмур, Кестель, Махмутлар, Каргиджак і Демірташ.

Найпопулярніший район серед українцiв - це Махмутлар, де уздовж піщано-галькових пляжів будуються житлові комплекси - як доступні, так і першокласні. Двічі на тиждень тут проходить фермерський ринок (в інших районах він працює один раз). У Махмутларі відкрито багато дитячих садків і шкіл. Переважно, місцеве житло обирають покупці з України, Росії, Білорусії та інших країн СНД. Махмутлар - найбільший за площею район Аланії, який пропонує покупцям найдемократичніші ціни. 

Махмутлар

Багато експертів вважають, що незаслужено обділений увагою район Кестель. Він прекрасно підійде для тих, хто віддає перевагу тиші і спокою: тут практично немає готелів, всі будинки мають низьку поверховість в оточенні зелених зон. Є своя школа і дитячий садочок також в районі Кестель - при цьому є шкільний автобус, який курсує по всіх районах Аланії. У Кестель і в сусідньому районі Оба працюють приватні міжнародні коледжі, у яких також є власні автобуси, які заберуть і доставлять учня в будь-який район Аланії.

Кестель

Туристичний район Авсаллар (25 км від Аланії в сторону Анталії) багатий на зелені зони і великі  житлові комплекси від забудовників, аналогічні тим, що будують в Махмутларі і районі Каргиджак, але тут ціни на порядок нижче - з огляду на досить велику відстань від центру. Цей спокійний регіон дуже люблять європейці, проте рівень місцевої інфраструктури трохи нижче, ніж в сусідніх містах. Житлові комплекси будуються на відстані 600-1000 м від моря, оскільки першу лінію займають готелі. Авсаллар - ідеальне місце для літньої дачі: влітку тут шумно і весело, але взимку стає зовсім порожньо.

Авсаллар

Демірташ (3 км від району Каргиджак Аланії в сторону Газіпаша) - район з наймолодшою ​​і малоактивною забудовою. Серед основних причин можна назвати відсутність соціальної інфраструктури та необладнані пляжі. При цьому район, хоч і повільними темпами, але розвивається: є кілька пляжних кафе і зон відпочинку, рибні ресторани. При цьому тут поки не працюють супермаркети, тому автомобіль - обов'язкова умова, якщо покупець обирає цей район в якості літньої резиденції.

Демирташ

Зараз з'явилося багато покупців, які виявляють інтерес до району Каргиджак. Його території освоюють кілька провідних забудовників, які зводять як масштабні, так і затишні невеликі проекти, при цьому всі варіанти знаходяться дуже близько до моря. Тут активно розвивається інфраструктура, трохи готелів, малоповерхова забудова і відмінне транспортне сполучення як з Аланією, так і з сусіднім Махмутларом.

Місцева влада вирішила перетворити Каргиджак в курорт класу «люкс», завдяки чому тут заплановано будівництво дорогих готелів з відповідними ресторанами, гольф-клубами та іншою інфраструктурою для об'єктів такого роду. Зараз тут була відремонтована дорога і в 2020 році відкрила свої двері нова середня школа.

Каргыджак

Ціни

Розкид цін на нерухомість в Аланії досить великий. На вартість об'єкта впливає і те, що в квадратні метри житла (брутто-площа) включають балкони, частина приліфтової зони і місць загального користування. Квартира продається як сукупність видів з вікна, поверху (вище - дорожче), інфраструктури самого комплексу, рівня забудовника і навіть сторони світу, на яку дивиться квартира.

Найчастіше, коли мова заходить про ціни, говорять про стартові ціни проектів. У Авсалларі вартість квартир з однією спальнею починається від 34 000 євро, в Махмутларі - від 35 000 євро, в Оба і Тосмурі  - від 45 000 євро. Але критеріїв порівняння дуже багато, тому правильніше спочатку визначитися з бюджетом і потім дивитися варіанти по районам.

Найдемократичніші ціни на нерухомість зараз можна зустріти в Махмутларі, де представлений найбільший вибір, і Авсалларі. Квартиру з однією спальнею площею від 55 кв.м можна придбати від 35 000 євро (але це буде дуже старий будинок або новобудова на етапі котловану). У Кестель будуються в основному комплекси «комфорт» і класу «люкс», тому і ціна за квадратний метр в цьому районі значно вище. Стабільно дорогим продовжує залишатися центр мiста Аланія, де ціна за квартиру з однією спальнею, яка розташована не далі 500 метрів від пляжу, матиме ціну від 65 000 євро.

ціни на нерухомість в Аланії

Icon
image
image
Апрель 2024 63,500 - 495,000 €
Ищете недвижимость для инвестиций?

Рассмотрите ликвидную, курортную и растущую в цене недвижимость у моря в солнечной Алании, Турция!
Зарабатывайте 15-40% на перепродаже или до 12% годовых на аренде.
Алания — выбор №1 от Hayat Estate для успешных инвестиций.

Скачайте каталог ТОП-15 новостроек Алании
с прайсами на апрель-май 2024 (квартиры от 63.500 € до 495,000 €) и получите доступ к актуальным предложениям с прайсами от застройщиков (без комиссии)

    Нажимая на кнопку, Вы соглашаетесь с обработкой ваших персональных данных согласно Политики конфиденциальности компании

    image
    Апрель 2024 63,500 - 495,000 €